Skip to content

Ogłoszenie – rekrutacja do przedszkola

Opublikowano w Dziecko w przedszkolu, Rekrutacja do przedszkoli, oraz Rodzicem być

Moi Drodzy, poniżej przekazuję ogłoszenie od Human Rights Watch ↓

„Drodzy rodzice dzieci w wieku od 3 – 5 lat ! 

Czy mieliście jakieś problemy podczas zapisów waszego dziecka do przedszkola ? A może ktoś z waszej rodziny lub z grona przyjaciół doświadczył takich trudności?

Zgodnie z polskim prawem wszystkie dzieci w wieku od 3 do 5 lat są uprawnione do bezpłatnej edukacji przedszkolnej. Niestety, niektóre rodziny nadal borykają się z problemem przyjęcia dziecka do przedszkola.

Międzynarodowa organizacja zajmująca się ochroną praw dzieci ma nadzieję na przeprowadzenie krótkiej rozmowy z rodzicami o ich doświadczeniach związanych z rekrutacją dzieci do publicznej placówki przedszkolnej oraz o tym, jaki ma to wpływ na ich rodzinę. Wywiady będą wykorzystane tylko na użytek raportu (imiona i nazwiska zostaną zastąpione pseudonimami). Raport będzie zawierał rekomendacje skierowane do rządu, dotyczące tego jak usprawnić system na korzyść rodziców i ich dzieci. 

Jeśli chciałbyś się podzielić swoją historią i udzielić nam krótkiego wywiadu, prosimy o kontakt pod numerem telefonu/SMS/WhatsApp: (+48) 508 830 216, lub wyślij e-mail na adres sheppab@hrw.org. Prosimy też o przekazanie naszego ogłoszenia twoim przyjaciołom lub członkom rodziny, jeśli wiesz, że doświadczyli problemów podczas zapisów dzieci do przedszkola.

Dziękujemy!”

Bądź pierwszym, który skomentuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podanie poniższych danych kontaktowych ma charakter dobrowolny. Podając poniższe dane, zgodnie z Polityką Prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.