Skip to content

O mnie

Nazywam się Monika Bandelewska i jestem radcą prawnym. Prowadzę własną Kancelarię Radcy Prawnego w Gdańsku. 

Swoją przygodę z prawem rozpoczęłam w 2007 roku w Warszawie. Na studiach na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego spędziłam 5 lat, ucząc się podstaw wiedzy prawniczej. Przez ten czas zdobyłam wyjątkowe doświadczenia: jak to jest mieszkać w akademiku, jak udzielić porady prawnej osobie, której języka nie rozumiesz (Sekcja Praw Cudzoziemców w Studenckiej Poradni Prawnej) czy wreszcie jak w 10 minut przenieść się trzy kilometry dalej na inny wydział (gdyż jednocześnie studiowałam stosunki międzynarodowe). W 2012 r. obroniłam pracę magisterską z postępowania cywilnego i zostałam magistrem prawa. 

Po studiach przeniosłam się do Gdańska, gdzie założyłam rodzinę i rozpoczęłam swoje życie zawodowe. Praktyka utwierdziła mnie w przekonaniu, że prawo – rozwiązywanie problemów i niesienie pomocy prawnej – jest moją pasją. W 2017 r., po trzyletniej aplikacji, zostałam radcą prawnym. 

Życie rodzinne i wykonywany zawód razem wzięte doprowadziły do powstania bloga. Przekonałam się, że jest wiele problemów, z którymi rodzice zmagają się na co dzień, a których rozwiązanie tkwi w przepisach prawa. Co za tym idzie, nieznajomość przepisów prawnych rodzi wiele sytuacji, które rodzicom sprawiają trudności. Wierzę, że przekazanie odpowiedniej wiedzy pomoże rodzicom rozwiązać choć część z nich.

To miejsce po to jest: żeby przekazać rodzicom wskazówki jak sobie radzić w życiu, gdy w grę wchodzi prawo. Poza tym piszę na tematy powiązane, które moim zdaniem mogą być również ważne dla rodziców. 

Kiedy znajduję trochę wolnego czasu, staram się robić to co lubię. Bardzo lubię poznawać inne mamy i ich sposoby na życie. Jestem nałogowym czytelnikiem książek i blogów. Zdarza mi się uprawiać sport, najczęściej biegam albo pływam. Tworzę drzewo genealogiczne swojej rodziny. Nigdy nie narzekam na nudę, najczęściej na brak czasu 🙂 Jeśli chcesz mnie bliżej poznać, wpadnij na mój Facebook albo Instagram

Zapraszam do lektury mojego bloga!

Bądź pierwszym, który skomentuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podanie poniższych danych kontaktowych ma charakter dobrowolny. Podając poniższe dane, zgodnie z Polityką Prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.