Skip to content

O mnie

Nazywam się Monika Bandelewska i jestem radcą prawnym. Prowadzę własną Kancelarię Radcy Prawnego w Gdańsku

Swoją przygodę z prawem rozpoczęłam w 2007 roku w Warszawie. Na studiach na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego spędziłam 5 lat, ucząc się podstaw wiedzy prawniczej. Przez ten czas zdobyłam wyjątkowe doświadczenia: jak to jest mieszkać w akademiku, jak udzielić porady prawnej osobie, której języka nie rozumiesz (Sekcja Praw Cudzoziemców w Studenckiej Poradni Prawnej) czy wreszcie jak w 10 minut przenieść się trzy kilometry dalej na inny wydział (gdyż jednocześnie studiowałam stosunki międzynarodowe). W 2012 r. obroniłam pracę magisterską z postępowania cywilnego i zostałam magistrem prawa. 

Po studiach przeniosłam się do Gdańska, gdzie założyłam rodzinę i rozpoczęłam swoje życie zawodowe. Praktyka utwierdziła mnie w przekonaniu, że prawo – rozwiązywanie problemów i niesienie pomocy prawnej – jest moją pasją. W 2017 r., po trzyletniej aplikacji, zostałam radcą prawnym. 

Życie rodzinne i wykonywany zawód razem wzięte doprowadziły do powstania bloga. Przekonałam się, że jest wiele problemów, z którymi rodzice zmagają się na co dzień, a których rozwiązanie tkwi w przepisach prawa. Co za tym idzie, nieznajomość przepisów prawnych rodzi wiele sytuacji, które rodzicom sprawiają trudności. Wierzę, że przekazanie odpowiedniej wiedzy pomoże rodzicom rozwiązać choć część z nich.

To miejsce po to jest: żeby przekazać rodzicom wskazówki jak sobie radzić w życiu, gdy w grę wchodzi prawo. Poza tym piszę na tematy powiązane, które moim zdaniem mogą być również ważne dla rodziców. 

Kiedy znajduję trochę wolnego czasu, staram się robić to co lubię. Bardzo lubię poznawać inne mamy i ich sposoby na życie. Jestem nałogowym czytelnikiem książek i blogów. Zdarza mi się uprawiać sport, najczęściej biegam albo pływam. Tworzę drzewo genealogiczne swojej rodziny. Nigdy nie narzekam na nudę, najczęściej na brak czasu 🙂 Jeśli chcesz mnie bliżej poznać, wpadnij na mój Facebook albo Instagram

W 2021 r. zyskałam także uprawnienia mediatora i zostałam wpisana na listę stałych mediatorów sądowych przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku. 

Zapraszam do lektury mojego bloga!

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *